Home > ADM Worldwide > Turkey > Türk

ADM’in Türkiye Yapısı Hakkında    
Amylum Nişasta, Türkiye’nin güney illerinden Adana’da kurulu bir mısır yaş öğütme üretim tesisi olarak, gıda, içecek, kâğıt, ambalaj ve hayvan yemi endüstrilerinde kullanılmak üzere, geniş bir yelpazede mısır kökenli ürünler imal etmektedir. Müşterileri aynı zamanda, Amylum Nişasta vasıtasıyla ADM’nin gıda bileşenleri, hizmetleri ve çözümleri alanındaki kapsamlı ürün portföyüne de erişme olanağını elde etmektedirler.

Amylum Nişasta Ürün ve Hizmetleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Hakkımızda
1989 yılında kurulan Amylum Nişasta, 1992’ye gelindiğinde nişasta ve glikoz şurubu üretimini başlattı ve 1994’te, o dönem Amylum Grubu (kısmen Tate & Lyle PLC’ye ait bağlı kuruluş) ile ADM arasındaki bir ortaklık olan Eaststarch’ın bünyesine dahil edildi. 2000’de, Amylum Grubunun Tate & Lyle tarafından tümüyle satın alınması sonucunda, Amylum Nişasta da Tate & Lyle ile ADM arasında bir ortaklığa dönüştü. 2015’te ADM’nin satın aldığı Amylum Nişasta, bugün ADM’nin bağlı kuruluşu olarak faaliyet yürütmektedir.

Faaliyetlerimiz
Amylum Nişasta faaliyetlerini, ADM’nin yerel büyüme stratejisi kapsamında yürütmektedir. O güne kadar Nişasta, Glikoz ve Fruktoz (İzoglikoz) Şurupları üretmekte olan şirketimiz, 1997 ile 2001 arasındaki yatırımlar sayesinde, Avrupa ve Ortadoğu’daki müşteriler için kristal fruktoz üretimine başlanmıştır. 2003 ve 2006’daki ilave yatırımlarla ihracat kapasitesi daha da artırılmış ve ihracat faaliyetleri dünya geneline yaygınlaştırılmıştır. Şirketimiz, iç pazara dönük ürünlerde yalnızca bölgemizde üretilen mısırı kullanarak, yerli tarımı desteklemekte ve yarattığı istihdam ve ihracatı ile genel anlamda ülke ekonomisine katkıda bulunmaktayız. Bunun yanında, dünya genelindeki ADM ağının bir parçası olarak, grubun sahip olduğu uzmanlığı ilgili sektörlerin hizmetine sunmaktadır.

İş Güvenliği
Adana Hacı Ömer Sabancı Organize Sanayi Bölgesinde yerleşik bir kuruluş olarak, çalışanlarımızın, ürünlerimizin ve içinde yaşadığımız çevrenin güvenliğini her şeyin önünde tutmaktayız. ADM’nin iş güvenliği konusundaki tutumu, Amylum Nişasta çalışanlarının her gün evlerine güvenle dönmesinin güvencesini oluşturmaktadır.

Bağlantılar:
Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu http://www.tgdf.org.tr/turkce/
Türkiye Nişasta ve Glikoz Üreticileri Derneği
http://nud.org.tr/

BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ 
https://e-sirket.mkk.com.tr/esir/Dashboard.jsp#/sirketbilgileri/12482

Translations

English 

Copyright 2017 Archer Daniels Midland Company     Online Privacy Statement   Terms of Use   Compliance