Mısır Bazlı Şekerler

Kuruluşumuzda, mısır kullanılarak üç ana tipte mısır bazlı şekerler üretilmektedir : glikoz şurubu, früktoz (izoglikoz) şurubu ve kristal fruktoz. Bunun yanında,  glikoz/fruktoz şurubu karışımları da üretilmektedir. 

Ürettiğimiz glikoz şurupları, gıda ürünleri ve içeceklere yapı ve doku kazandırmak, aynı zamanda tat ve enerji katmak için kullanılmaktadır. Glikoz şurubu, nihai üründe şeker kristalleşmesinin durdurulmasına yardımcı olduğu için, pek çok gıda maddesinin üretiminde önemli rol oynamaktadır. Donma-çözülme sürecinde sağladığı stabilite, glikoz şurubunu şekerleme, dondurma, meyve preparatları, hamur işleri, ketçap ve diğer soslar için mükemmel bir ürün haline getirmektedir. 

Glikoz/fruktoz şurubu adıyla da bilinen izoglikoz şurubu ve glikoz/früktoz şurubu karışımlarımız, maliyet avantajları ve kullanım kolaylığının yanında, sahip olduğu şeker profilleri sayesinde de içecekler, süt ürünleri, reçeller, helvalar ve soslar için uygun bir seçenek haline gelmektedir. 

Kristal fruktoz, doğal şekerler arasında tatlılık düzeyi en yüksek olanıdır. Kristal Fruktoz , yüksek yoğunluklu tatlandırıcılar ve diğer şekerlerle birlikte kullanılabilmekte ve çok geniş bir yelpazede farklı gıda ve içecek bileşenlerinin istenen tat profiline ulaşmasını sağlamaktadır. Yüksek tatlılık düzeyi ve düşük glisemik indeksi, şekeri azaltılmış reçeteler için de kristal fruktozu uygun bir seçenek haline getirmektedir.

Translations