Nişastalar

Amylum Nişasta, gıda endüstrisine yönelik olarak üretilen doğal mısır nişastalarına ek olarak, kâğıt ve karton, oluklu mukavva ve alçı panel sektörleri için doğal ve modifiye nişasta ürünleri de sunmaktadır.

Nişasta, kâğıt üretiminde selüloz ve diğer dolgu maddeleriyle birlikte kullanılan vazgeçilmez bir bileşendir. Kullanılan nişastanın kalite düzeyi, kâğıt üretim sürecinde levha oluşumundan yüzey kalitesine ve baskı özelliğinin geliştirilmesine kadar her adımını etkilemektedir. Amylum Nişasta, her tür kâğıt ve kartonda kullanılmak üzere, farklı nişasta tiplerine sahiptir. Bu uygulamaya yönelik olarak, doğal mısır nişastasının yanında çeşitli modifiye nişastalar da üretilmektedir. Uzman teknik destek eşliğinde sunulan kaliteli ürünler, kâğıt üretimi sürecinde önemli bir kullanım alanı bulmakta, kuru kâğıt mukavemetini artırmakta ve yüzey özelliklerini iyileştirmektedir.

Oluklu mukavva üretimi için özel olarak tasarlanmış ürün serisi, mukavva esnekliği ve sağlamlığına katkıda bulunmaktadır.

Alçı panel üreticilerine ise, yapısal özellikleri sayesinde büyük fayda sağlayan, asit-modifiye nişasta ürünlerimizle destek vermekteyiz. 

Translations