Poland

W Polsce firma ADM zatrudnia niemal 480 pracowników, którzy zajmują się obrotem, składowaniem, wytłaczaniem oraz rafinowaniem nasion oleistych, zapewniając w ten sposób podstawowe połączenie plonów z gospodarstwami domowymi.

Firma ADM prowadzi zakład w Szamotułach, który zajmuje się tłoczeniem nasion oleistych i rafinowaniem oleju oraz zakład w Czerninie, zajmujący się tłoczeniem rzepaku i rafinowaniem oleju, a także pakowaniem tłuszczów stałych i butelkowaniem oleju. Działalność tę uzupełniają elewatory zbożowe wyposażone w urządzenia do suszenia i napowietrzania, zlokalizowane w Sławie Wielkopolskiej i Chróścinie.

Prowadzimy również w pełni zautomatyzowany zakład produkcji biodiesla w Malborku.

W roku 2010 firma ADM i koncern Princes Ltd., należący do czołowych producentów żywności i napojów, utworzyły spółkę z kapitałem mieszanym w celu poszerzenia działalności związanej z dystrybucją butelkowanych olejów jadalnych. Spółka ta łączy doświadczenie Princes w zakresie sprzedaży i marketingu z łańcuchem dostaw ADM, zapewniając odpowiedni poziom dostaw i wsparcie produktów dla głównych europejskich klientów detalicznych i hurtowych.

W Gdyni ADM współprowadzi z firmą Cefetra B.V. terminal eksportowo-importowy, w którym składujemy zboża i pasze zwierzęce. Przyszłe plany dotyczące tego terminalu obejmują budowę nowego składu mączki sojowej.

Translations