Türk

ADM’in Türkiye Yapısı Hakkında

Amylum Nişasta, Türkiye’nin güney illerinden Adana’da kurulu bir mısır yaş öğütme üretim tesisi olarak, gıda, içecek, kâğıt, ambalaj ve hayvan yemi endüstrilerinde kullanılmak üzere, geniş bir yelpazede mısır kökenli ürünler imal etmektedir. Müşterileri aynı zamanda, Amylum Nişasta vasıtasıyla ADM’nin gıda bileşenleri, hizmetleri ve çözümleri alanındaki kapsamlı ürün portföyüne de erişme olanağını elde etmektedirler.

Amylum Nişasta Ürün ve Hizmetleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Hakkımızda

1989 yılında kurulan Amylum Nişasta, 1992’ye gelindiğinde nişasta ve glikoz şurubu üretimini başlattı ve 1994’te, o dönem Amylum Grubu (kısmen Tate & Lyle PLC’ye ait bağlı kuruluş) ile ADM arasındaki bir ortaklık olan Eaststarch’ın bünyesine dahil edildi. 2000’de, Amylum Grubunun Tate & Lyle tarafından tümüyle satın alınması sonucunda, Amylum Nişasta da Tate & Lyle ile ADM arasında bir ortaklığa dönüştü. 2015’te ADM’nin satın aldığı Amylum Nişasta, bugün ADM’nin bağlı kuruluşu olarak faaliyet yürütmektedir.

Faaliyetlerimiz

Amylum Nişasta faaliyetlerini, ADM’nin yerel büyüme stratejisi kapsamında yürütmektedir. O güne kadar Nişasta, Glikoz ve Fruktoz (İzoglikoz) Şurupları üretmekte olan şirketimiz, 1997 ile 2001 arasındaki yatırımlar sayesinde, Avrupa ve Ortadoğu’daki müşteriler için kristal fruktoz üretimine başlanmıştır. 2003 ve 2006’daki ilave yatırımlarla ihracat kapasitesi daha da artırılmış ve ihracat faaliyetleri dünya geneline yaygınlaştırılmıştır. Şirketimiz, iç pazara dönük ürünlerde yalnızca bölgemizde üretilen mısırı kullanarak, yerli tarımı desteklemekte ve yarattığı istihdam ve ihracatı ile genel anlamda ülke ekonomisine katkıda bulunmaktayız. Bunun yanında, dünya genelindeki ADM ağının bir parçası olarak, grubun sahip olduğu uzmanlığı ilgili sektörlerin hizmetine sunmaktadır.

İş Güvenliği

Adana Hacı Ömer Sabancı Organize Sanayi Bölgesinde yerleşik bir kuruluş olarak, çalışanlarımızın, ürünlerimizin ve içinde yaşadığımız çevrenin güvenliğini her şeyin önünde tutmaktayız. ADM’nin iş güvenliği konusundaki tutumu, Amylum Nişasta çalışanlarının her gün evlerine güvenle dönmesinin güvencesini oluşturmaktadır.

Bağlantılar

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu
http://www.tgdf.org.tr/
Türkiye Nişasta ve Glikoz Üreticileri Derneği
http://nud.org.tr/
Bilgi Toplumu Hizmetleri
https://e-sirket.mkk.com.tr/esir/Dashboard.jsp#/sirketbilgileri/12482

Firma Bilgilerimiz

Amylum Nişasta
Amylum Nişasta Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi- 5 Ocak Caddesi Numara 2
01350 Sarıçam - Adana/Türkiye
E-posta: turkey@amylum.com
turkiye@amylum.com
Tel: +90 322 355 4073
Faks: +90 322 355 4093

ADM Wild Gıda
ADM Wild Gıda San ve Tic Ltd Şti Reşitpaşa Mh.Eski Büyükdere Cd No.14 Park Plaza k.12 D.28 34467 Maslak Sarıyer İstanbul
Email: turkiye@adm.com
Tel: +90 212 345 1006
Fax: +90 212 345 1009

Bağlantılarımız
Bilgi Toplumu Hizmetleri

Translations